Wysoka wygrana z hiszpańskim Villarreal CF w Europa Conference League - świetna forma zespołu mistrza polskiej Ekstraklasy!

Wysoka wygrana z hiszpańskim Villarreal CF w Europa Conference League - świetna forma zespołu mistrza polskiej Ekstraklasy!

Trudno zaprzeczyć temu, że sympatycy futbolu w Polsce nie mają za często możliwości do świętowania zwycięstw swojego zespołu w europejskich pucharach. Zespoły z ligi polskiej przeważnie swoją przygodę z europejskimi rozgrywkami kończą dość szybko i wtedy mogą skoncentrować się tylko na krajowych rozgrywkach. Jednak w trwającym obecnie sezonie szczególne podłoże do szczęścia mają wielbiciele Kolejorza. Drużyna Lecha Poznań awansowała do fazy grupowej Ligi Konferencji i od pierwszego meczu dostarcza własnym kibicom naprawdę dużo emocji. Mistrz ligi polskiej w kolejce numer sześć rozgrywek grupowych grał z Villarreal, a więc bardzo ciężkim przeciwnikiem. Zwycięstwo w tym pojedynku oznaczało, że zawodnicy Lecha zapewnią sobie awans do fazy pucharowej. Warto wiedzieć o tym, iż dużo ekspertów piłkarskich wątpiło, iż mistrz Polski zdoła wygrać z lepiej notowanym rywalem.

Od samego początku tego pojedynku mistrz Ekstraklasy prezentował się o wiele lepiej niż hiszpański przeciwnik. Fenomenalnym tego przykładem była bramka Velde, która została strzelona w 27. minucie meczu. Wielbiciele mistrza Polski oszaleli z radości i znacznie intensywniej zaczęli dopingować swoich graczy. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 1 do 0 dla mistrza polskiej ligi. W drugiej połowie pojedynku piłkarze mistrza polskiej ligi musieli grać uważnie i równolegle poszukiwać szansy na zdobycie drugiego gola. 6 minut po starcie gry zawodnicy mistrza polskiej ligi strzelili drugiego gola. W 51. minucie bramkę na 2:0 ustrzelił Michał Skóraś, który prezentował się w tym spotkaniu fantastycznie. Zawodnik mistrza Polski strzelił drugą bramkę trzynaście minut przez końcem tego meczu, co doprowadziło piłkarskich sympatyków będących na stadionie przy ulicy Bułgarskiej do ekstazy. Starcie finalnie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Lecha Poznań, co oznaczało zapewniony awans do kolejnej fazy zmagań Europa Conference League. W grupowych rozgrywkach mistrz Polski zajął II miejsce. W 1/16 finału Europa Conference League mierzyć się będą z Bodo/Glimt.