Świetne spotkanie w wykonaniu Wojciecha Szczęsnego - polska narodowa kadra zwycięża w pojedynku z narodowym zespołem Arabii Saudyjskiej wynikiem dwa do zera!

Świetne spotkanie w wykonaniu Wojciecha Szczęsnego - polska narodowa kadra zwycięża w pojedynku z narodowym zespołem Arabii Saudyjskiej wynikiem dwa do zera!

Światowe mistrzostwa w Katarze jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego były uznawane za szczególne pod różnymi względami. Do określania szans kadry polskiej na awans piłkarscy wielbiciele z Polski podchodzili z rozsądkiem. Naszymi przeciwnikami w grupowej fazie miała być narodowa drużyna Meksyku, główny faworyt do zwycięstwa w mundialu kadra Argentyny, a także solidna reprezentacja narodowa Arabii Saudyjskiej. Dla polskich piłkarzy pierwszy pojedynek na mistrzostwach świata był bardzo ciężki i wielu piłkarskich ekspertów krytykowało styl, w jakim zaprezentowała się narodowa kadra Polska. Nasz selekcjoner uspokajał jednak, iż z każdym następnym meczem forma drużyny narodowej Polski będzie prezentować się o wiele lepiej i tego dowodem miał być pojedynek z narodową kadrą Arabii Saudyjskiej. I faktycznie okazało się, iż to spotkanie było przełomem dla reprezentantów naszego kraju. Nasi reprezentanci podczas tego meczu pokazali się zdecydowanie lepiej niż z Meksykiem i kibice z Polski mogli liczyć na zwycięstwo.

Gra kadry narodowej Polski od samego początku tego meczu wyglądała o wiele lepiej pod kątem kreowania akcji, niż to miało miejsce w przypadku pojedynku numer 1. Piłkarska reprezentacja Polski tworzyła akcje i próbowała utrzymywać się przy futbolówce. Oczywiście nie brakło niedoskonałości w obronie, jednakże tego dnia kolejny raz fantastycznie prezentował się Wojciech Szczęsny, który wyłapywał każde uderzenie. Podczas pierwszej części padła także pierwsza bramka dla narodowej kadry Polski, którą strzelił Zieliński. Piłkarze narodowej reprezentacji Arabii Saudyjskiej nie zamierzali się poddawać i pod koniec pierwszej połowy wywalczyli karnego. Wojtek Szczęsny zachował się w tym przypadku świetnie i obronił uderzenie z jedenastu metrów, a następnie poprawkę gracza zespołu Arabii Saudyjskiej. Pierwsza część skończyła się rezultatem 1:0 dla narodowej drużyny Polski. Podczas drugiej odsłony drużyna narodowa Polski zdobyła drugą bramkę, a autorem był Robert Lewandowski. Napastnik Blaugrany wykorzystał pomyłkę defensora narodowej drużyny Arabii Saudyjskiej i podwyższył prowadzenie polskiej piłkarskiej reprezentacji. Po dwóch spotkaniach narodowa drużyna Polski zajmuje pierwsze miejsce w grupie C i ma duże szanse na zakwalifikowanie się do następnej rundy.