O miejsce na Mistrzostwach Świata, które rozegrane będą w Katarze ukraińska narodowa drużyna mierzyć się będzie z kadrą Walii!

O miejsce na Mistrzostwach Świata, które rozegrane będą w Katarze ukraińska narodowa drużyna mierzyć się będzie z kadrą Walii!

Sympatycy piłki nożnej z całej Europy w ubiegłym tygodniu z zainteresowaniem wyczekiwali na starcie zespołu narodowego Szkocji z reprezentacją narodową Ukrainy. Jeszcze jakiś czas temu byłoby to absolutnie normalne starcie, ale okoliczności mocno się odmienił. Najpierw to spotkanie miało być rozgrywane w marcu, jednak przeszkodą była agresja rosyjskich wojsk na granicę Ukrainy. Federacja piłki nożnej Ukrainy poprosiła o przełożenie spotkania, na co przystała federacja piłkarska FIFA. Nowy termin ogłoszony został na czerwiec i obydwie reprezentacje były gotowe do rywalizacji. Faworyta do zwycięstwa w tym starciu barażowym bez wątpienia było trudno wytypować. Z olbrzymią determinacją przystępowali do tego barażowego meczu piłkarze zespołu narodowego Ukrainy, aby zaprezentować światu, że są zjednoczeni a także przygotowani do rywalizacji na boisku.

Kadra Szkocji natomiast zamierzała potraktować to spotkanie jak wszystkie inne. Selekcjoner krzyczał swoim zawodnikom od pierwszej minuty, że powinni być skoncentrowani i nie mogą popełnić błędu. Narodowa kadra Ukrainy słynie z tego, że jest w stanie konstruować niesamowicie błyskawiczne kontrataki, które zazwyczaj oznaczają bramkę. To starcie było naprawdę bardzo emocjonujące i warto podkreślić ten fakt. Ukraińscy piłkarze byli jednak tego wieczoru o wiele lepiej przygotowani od swoich rywali. Gola numer 1 dali radę strzelić w 33 minucie, kiedy to do siatki zdołał trafić Andrij Jarmołenko. Pierwsza odsłona spotkania była prezentacją doskonałej gry ukraińskich zawodników, którzy skutecznie odpierali zapędy ofensywne szkockiej drużyny. Pierwsza część tego pojedynku skończyła się rezultatem jeden do zera dla zespołu Ukraińskiego. Mieliśmy możliwość podziwiać aż trzy bramki w trakcie drugich 45. minut tego pojedynku. Raz do siatki strzelali Szkoci, a dwukrotnie piłkarze narodowej drużyny Ukrainy. Mecz zakończył się wynikiem trzy do jednego na korzyść naszych sąsiadów. Ukraina dzięki tej wygranej w dalszym ciągu ma szansę pojechać na mundial, który odbywać się będzie w Katarze.