Doskonały start światowych mistrzostw dla narodowego zespołu Ekwadoru - przegrana zespołu narodowego Kataru!

Mundial to impreza futbolowa, która ma miejsce raz na 4 lata. wielbiciele piłkarscy z całej świata wyczekują niecierpliwie na inauguracyjny pojedynek mistrzostw świata i to nie ulega wątpliwości. W przypadku mistrzostwach świata w Katarze, który rozpoczął się w ten weekend było identycznie. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw świata, która wyglądała niesamowicie poprzedzała inauguracyjny pojedynek. Później jednak nadeszła pora na futbol i kibice piłki nożnej zgromadzeni na stadionie oraz przez telewizorami wyczekiwali niezwykłego pojedynku. Emocji nie zabrakło już od początku spotkania, ponieważ zawodnicy reprezentacji Ekwadoru naprawdę szybko zdobyli gola. Już po 3 minutach Emmer Valencia trafił do bramki i zdawało się, że narodowa kadra Kataru będzie mieć bardzo trudno w tym spotkaniu. Jednak sędzia tego meczu postanowił prześledzić systemem VAR poprawność tego gola i okazało się, iż w momencie zagrania napastnik znalazł się na spalonym. Organizatorzy mistrzostw świata mieli więc sporo szczęścia w tej sytuacji.

Mimo cofnięcia pierwszej bramki narodowa drużyna Ekwadoru nie miała w planach przestać atakować. Piłkarze drużyny Ekwadoru ruszyli do ataku i przez cały czas kontrolowali przebieg tego pojedynku. Kilka minut później w akcji sam na sam z bramkarzem narodowej drużyny Kataru odnalazł się zawodnik narodowej kadry Ekwadoru i został powalony przez niego. Arbiter nie wahał się ani chwili i wskazał na jedenastkę, a golkiperowi dał żółtą kartkę. Gracz reprezentacji narodowej Ekwadoru Emmer Valencia zamienił jedenastkę na gola. Względem Ekwadoru reprezentacja narodowa Kataru wyglądała kiepsko. Bramkarz zespołu narodowego Ekwadoru przez sporą część meczu był bezrobotny, gdyż po stronie piłkarzy Kataru nie widać było pomysłu na ten mecz. Bramka numer dwa dla reprezentacji Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem pierwszej połowy, a strzelcem ponownie był Valencia. Podczas I połowy spotkania nie oglądaliśmy już więcej goli. Oba zespoły podczas drugiej połowy mocno obniżyły rytm i na murawie działo się niewiele. Pojedynek ostatecznie skończył się rezultatem 2:0 dla Ekwadoru, która bardzo dobrze zaczęła turniej. Z kolei narodowa reprezentacja Kataru jest obecnie w trudnej sytuacji i może mieć kłopot z zakwalifikowaniem się do następnej fazy.